Andrzej Wójcik

Mężczyzna 1826 - po 1889  (63 lat)  Prześlij zdjęcie/dokumentPrześlij zdjęcie/dokument    Has 24 ancestors and 54 descendants in this family tree.

 Ustaw jako osobę domyślną    

Info o osobie    |    Wszystko    |    PDF

 • Nazwisko Andrzej Wójcik 
  Urodzenie 24 list. 1826  Klembów, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  • W akcie zgonu jego syna - Jana istnieje wpis o świadku zgonu Andrzeju Wójciku, pradziadku zmarłego. Być może jest to pomyłka księdza. Jeśli to prawda, to Andrzej (I40287) nie może być synem Fabiana.
  Chrzest data nieznana 
  Płeć Mężczyzna 
  Zgon po 1889 
  wiek 63 lat 
  Nagrobki Prześlij zdjęcie nagrobka Prześlij zdjęcie nagrobka 
  ID osoby I5793  Korycki Kiliś
  Ostatnia modyfikacja 8 gru. 2012 

  Ojciec Fabian Wójcik
            ur. 22 sty. 1801, Klembów, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
            zm. data nieznana 
  Matka Magdalena Wójcik (z domu Cichocka)
            ur. 1806
            zm. data nieznana 
  Zapowiedzi 11 i 18 sty. 1824  Klembów - kościół p.w. Św. Klemensa, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  Ślub 03 luty 1824  Klembów - kościół p.w. Św. Klemensa, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją 
  • Roku tysiąc osiemset dwudziestego czwartego, dnia trzeciego lutego, o godzinie trzeciej po południu przed nami Proboszczem Klembowskim, Urzędnikiem Stanu Cywilnego Gminy Klembowskiej, Powiatu Stanisławowskiego w Województwie Mazowieckim stawił się Fabian Woycik liczący lat dwadzieścia trzy i dni dwanaście podług metryki wyjętej z Xsiąg Kościoła Parafialnego Klembowskiego, Kawaler, Syn Stanisława Woycika na Gospodarstwie w Klembowie zamieszkałego i Maryanny Budzianki, inaczej Kucharskiej już obumarłej, jako świadczy akt zejścia wyjęty z Xsiąg Urzędu Stanu Cywilnego Gminy Klembowskiej, przy Oycu swym zostający, w asystencji Oyca swojego. Stawiła się także Magdalena Cichocka licząca lat siedemnaście i miesięcy dziesięć według metryki wyjętej z Xsiąg Kościoła Parafialnego Klembowskiego, Panna, Córka Bartłomieja Cichockiego już obumarłego jako świadczy Sygnatura wyjęta z Xsiąg Kościoła Parafialnego Klembowskiego i Maryanny Baranówny żyjącej we Wsi Klembowie z wyrobku utrzymującej się, prawnych Małżonków, ze służby we Wsi Klembowie utrzymująca się, w asystencji swej Matki. Strony stawające żądają, ażebyśmy do uzgodnionego między niemi obchodu małżeństwa przystąpili, którego zapowiedzi uczynione były, przed drzwiami Domu naszego Gminnego, pierwsza na dniu jedenastym a druga na dniu osiemnastym Miesiąca Stycznia roku bieżącego, w Niedziele po sobie następujące o godzinie dwunastej w południe. Gdy o żadnem tamowaniu przeciw rzeczonemu Małżeństwu uwiadomieni nie zostaliśmy, a Oyciec Małżonka i Matka Małżonki na obchód takowy przyzwalają, przychylając się do żądania Stron, po przeczytaniu wyżej wspomnianych papierów, jako też szóstego Działu Kodeksu Cywilnego, w Tytule o Małżeństwie, zapytaliśmy się przyszłego Małżonka i przyszłej Małżonki, czy chcą połączyć się z sobą Związkiem Małżeńskim? Na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, że taka jest Ich Wola ogłaszamy w imieniu prawa, iż Fabian Woycik Kawaler i Magdalena Cichocka Pannaa, są z sobą połączeni Związkiem Małżeńskim. Czego spisaliśmy akt w przytomności Kazimierza Borzyńskiego liczącego lat czterdzieści cztery, Maystra kunsztu szewskiego, Jędrzeja Baraniaka liczącego lat czterdzieści osiem, Macieja Woycika liczącego lat trzydzieści cztery, Stryja Małżonka, Jędrzeja Woycika liczącego lat czterdzieści także Stryja Małżonka, ostatnich trzech świadków Gospodarzy Włościan, Sąsiadów, zaś wszystkich zamieszkałych w Klembowie. Akt ten niniejszy Zaślubienia stawającym przeczytaliśmy, i tenże gdy wszystkie w Akcie wyrażone Osoby pisać nie umieją podpisaliśmy.
   X. Stanisław Zawadzki, Proboszcz Klembowski i Urzędnik Stanu Cywilnego.
  ID rodziny F19534  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny

  Związek Franciszka Wójcik (z domu Kur)
            ur. 1826
            zm. 1886  (wiek 60 lat) 
  Ślub data nieznana 
  Dzieci 
   01. Jan Wójcik
            ur. wrz. 1848, Klembów, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją
            zm. 8 paź. 1848, Klembów, wołomiński, mazowieckie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją  (wiek ~ 0 lat)
   02. Adam Wójcik
            ur. Kal 1853
            zm. 1856  (wiek ~ 3 lat)
   03. Julianna Todorczyk (z domu Wójcik)
            ur. 1855
            zm. data nieznana
   04. Stanisław Wójcik
            ur. 1858
            zm. data nieznana
   05. Rozalia Piekut (z domu Wójcik)
            ur. 1860
            zm. data nieznana
   06. Tomasz Wójcik
            ur. 1862
            zm. data nieznana
   07. Antoni Wójcik
            ur. 1865
            zm. data nieznana
  +08. Marianna Kielak (z domu Wójcik)
            ur. 1868
            zm. 1949, Żarnowo, goleniowski, zachodniopomorskie, Polska Wyszukaj wszystkie osoby powiązane z tą lokalizacją  (wiek 81 lat)
  ID rodziny F30792  Arkusz rodzinny  |  Wykres rodzinny